Saturday, March 26, 2011

Mitai apie karjerą

Nors sakoma, kad prastas tas kareivis, kuris nenori tapti generolu, tačiau kasdieniame darbe šios taisyklės nebūtina taikyti: ne kiekvienam specialistui skirta tapti generaliniu direktoriumi. Beje, ne kiekvienas to ir trokšta.

Karjeros planavimas nėra kelionė traukiniu, kuomet aiškiai žinai, kada atvyksi į užsibrėžtą tikslą. Žinoma, karjerą planuoti reikia, nes tiek, kas nejuda pirmyn, netrunka apkiautėti. Tačiau neverta perlenkti lazdos. Galbūt keletas patarimų padės pažvelgti kitomis akimis, ko norite pasiekti darbe.

1. Nenuvertinkite savęs
Jei jūsų bendramoksliai ar kolegos kyla aukštyn karjeros laiptais, nepriimkite to kaip asmeninio įžeidimo. Svarbiausia, ar jūs esate pats patenkintas tuo, kuo užsiimate. Jei taip, tuomet netruksite tapti puikiu specialistu. O tai – ne mažesnis pasiekimas nei skambesnis titulas.

2. Karjera – tai ne tik kilimas pareigomis aukštyn

Horizontalioji karjera įgauna vis didesnę reikšmę. Jei jums pasiūlo dirbti kitame skyriuje – tai irgi įvertinimas, nesvarbu, kad nėra suteikiami „antpečiai“. Svarbiausia, kad taip galite įgauti naujos patirties, o ši didins jūsų vertę darbo rinkoje.

3. Nenusistatykite pernelyg ambicingų planų

Žinoma, tikslo nepasiek tie, kas jo pirmiausiai neužsibrėš. Tačiau pernelyg dideli reikalavimai sau ir lūkesčiai gali pakenkti. Jei esate nusprendę tapti skyriaus vadovu, sveikintina. Tačiau jei tikitės tai pasiekti tarkim, per metus – jau kelia nerimo. Ypač jei esate reiklus sau: tuomet neįgyvendinti tikslai gali kirsti per pasitikėjimą, trukdyti kasdieniams darbui, kenkti bendraujant su kolegomis, o tai pliusų neprideda.

4. Nemanykite, kad darbą galima rasti tik per pažįstamus

Viskas priklauso nuo jūsų paties iniciatyvumo ir kompetencijų. Tačiau dalis tiesos tame, jog pažįstami padeda susirasti darbą, yra. Būtent jie gali jus informuoti apie vakansiją arba rekomenduoti galimam darbdaviui.
Šiais laikais tokios draugų ir pažįstamų pagalbos galimybes dar labiau išplečia socialiniai tinklai. Jei savo CV įrašysite Facebook ar panašiuose tinklalapiuose bei savo bičiuliams ten pranešite, kad ieškote naujo darbo, tikimybė gauti pasiūlymą sustiprės. Tiesa, reikia būti atsargiems ir nedėti tokios informacijos, kurios nepageidautumėte, jog išvystų darbdavys.

5. Viršvalandžiai nėra privalomi siekiantiems karjeros
Klaidinga manyti, jog tie, kas darbe užsisėdi iki išnaktų, yra patys geriausi ir lojaliausi darbuotojai. Aišku, pakilti tą pačią minutę, kai tik baigiasi darbo laikas ir mesti neužbaigtus darbus – nėra sveikintina, tačiau kasdien grįžti namo su tamsa gali arba tikri darboholikai, arba nemokantys planuotis laiko.
Darbdaviui paprastai nėra svarbu, per kiek jūs pasiekiate rezultatų – jam aktualiausia, kad jie būtų pasiekti ir tenkintų vadovybę.

www.cv.lt

No comments: